| llleo a întrebat:

Am cuptor electric fara ventilatie si vreau sa fac carne si ceva legume, merge? Se fac multi aburi inauntru si mi e sa nu ia foc ceva, am auzit ca trebuie ventilatie la fripturi si d astea

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cuptor electric fara ventilatie si vreau sa fac carne si ceva legume, merge"

- fără probleme doar că eventual friptura nu va fi suficient de "crispy"

"se creează unde electrice și îți bubuie cuptorul" - e bună!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai cuptor electric, daca ai si hotă deschizi hota si ea va absorbii aburul si friptura va deveni crocanta si gustoasa

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi mamă, așa amical: câte fripturi ai făcut tu la cuptor?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sierra1):

Au facut altii si stiu ca au iesit delicioase.

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

"Au facut altii..."

posibil că da, dar NU așa: "deschizi hota si ea va absorbii aburul si friptura va deveni crocanta si gustoasa"

| Alex2024 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristisor stim deja cu totii ca esti cel mai idiot user.

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.emag.ro/......-7234934/c
daca te uiti acolo o sa vezi rotisor (deci fripturi) si poze cu legume in cuptor

cat despre abur, aburul se face cand fierbi, cand prajesti, mult mai putin

in plus, daca scrie CE pe cuptor (are undeva un actibild cu numele modelului) si nu numai, atunci (in ziua de azi) SLABE sanse sa NU fie protejat in draci, anti-ORICE
totusi, am dat 40lei pe o aeroterma si are si protectie la supra-incalzire si la rasturnare, unde mai pui ca e din plastic

Răspuns utilizator avertizat
| Force_Alfa_2002 a răspuns:

Nu fa prostia asta, se creează unde electrice și îți bubuie cuptorul, aburii aceia îs periculoși? funda? Plsss, am avut și eu cuptor la fel

Răspuns utilizator avertizat