| Cosmin2005p5 a întrebat:

Am dat comandă de niste nikeuri pe un site si in loc de 39 mi-a venit marimea 40. Si imi ies din picioare... Stiti o metoda prin care sa nu mai imi iasa din picioare? Stiu ca pot sa cer altii noi!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine contacteaza firma si spune-le problema ca sunt sanse sa-ti dea ceva despagubiri, stiu pe cineva care a primit altceva decat comandase de la H&M si i-au dat un voucher c-o reducere destulde mare, 40-50%

| iAMVi a răspuns:

De acum încolo când mai vrei să comanzi adidași de pe net, du-te prima dată la originals pe site și îți arată ei cum se măsoară piciorul și ce măsură ți se potrivește la firma Nike, Puma, Adidas, etc.
Pentru că fiecare producător are propriile mărimi. Mărimea 40 de la Nike nu este aceeași cu mărimea 40 de la Puma, spre exemplu și tot așa.
Bineînțeles că toate astea se aplica doar dacă sunt originali.

| theforceofgood a răspuns:

Mai taie din adidasilaughing

| theforceofgood a răspuns:

Încearcă să bagi o bucată de material ca o bucată de tălpiți sau cauciuc să-l lipesti în zona calcâiului, poate î-ți va înpinge piciorul mai în față.