Întrebare recomandată | georgianaanonim1 a întrebat:

AM facut alautul de chec, dar nu mai am butelie. Cuptorul e pe gaz.
In cateva ore imi aduce butelia.
Cum as putea tine aluatul sa nu se strice?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acopera-l cu o folie de plastic /hartie curata si pune-l in frigider, la racoare.
Inainte sa bagi in cuptor, tine aluatul la temperatura camerei cca. un jumat-o ora.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il bagi la frigider

| LoVance0000 a răspuns:

Nu stiu cate minute mai trebuie lasat dar daca putin ...Eu este cand faceam in microunde asa rapid

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LoVance0000):

în ce limbă ai scris, ce cap mare are domnu Dan ce cucui mare ai mamă dragălaughing