| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o ciorba de dragavei(unii o numesc stevie)si a iesit amara ciorba. Am mai facut aceasta ciorba doar ca inainte opaream dragaveiul inainte sa il pun in ciorba. De data asta am uitat si ciorba este atat de amara incat cu greu se poate consuma. Precizez ca l-am curatat asa cum trebuie. De ce a iesit asa oare? Multe persoane mi-au spus ca nu are lagatura faptul ca nu am oparit inainte planta. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp
Deci exista si stevie care nu este amara. Aceea trebuie consumata, si nu cea amara.

Iar aici aflam ca sunt doua tipuri de plante diferite: https://www.realitatea.net/......43475.html

Daca este amara, nu o mai consuma. Nu tot ce este amar este si sanatos. Si pana nu aflam, este bine sa ne ferim de tot ce ni se pare rau.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Ati purtat manusi cand ati curatat dracoveiul?