| ValcaLiana a întrebat:

Am luat smantana lichida de la Olympus cu peste 25% grasime. Nu specifica ca e pentru gatit sau pentru frisca, as putea sa o folosesc in ambele directii? Adica sa o folosesc in mancaruri ca smantana lichida si in deserturi sa o bat sa obtin frisca? Merge?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Smantana pentru frisca trebuie sa fie lichida si sa aiba peste 30% grasime.
Olympus are una pentru ambele chestii dar are 35% grasime, posibil sa o ai pe aia.

| Clytia a răspuns:

Dacă nu specifică că e pentru frișcă, atunci nu merge bătută.

| ahj77agh a răspuns:

Nu,smantana lichida este o chestie iar smantana pentru frisca este total diferita.
Smantana lichida nu se va face frisca pentru ca nu ests pentru asa ceva.