| LasleaIoan1972 a întrebat:

Am nevoie de un recipient sau sticla sau cum se numeste cu biberon dar,,biberonul sa fie foarte moale,,, multe din biberoanele actuale sunt tari si sunt din silicon, stie cineva o idee, o marca, un link?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Biberonul este partea care se pune in gura. Se pot gasi la farmacii, de diferite tarii.
Recipientul (sticla) este partea in care se pine laptele (sau ceaiul) si peste care se monteaza biberonul. Recipientul trebuie sa fie mai tare, fiindca se poate scapa si copilul se poate culca peste el, apasandu-l. In asemenea caz, daca flaconul este moale, atunci laptele se poate varsa in patut, care poate deveni focar de infectie in cateva zile.