| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

Am o intrebare, de ce stiu matematica si romana aproape de 10 fara sa invat asa de mult ca tocilarii, stiu ca eu stau pe jocuri si cand am timp liber de vreo 10-20 minute mai recapitulez cate putin. De asta raman uimit cum pot invata asa de mult invatand putin. Anul asta am si examen si am sanse la note foarte mari. Mie mi se pare ca invat ca ceilalti elevi de note mai mici de 7.Am observat ca imi place sa practic foarte multe lucruri neobisnuite pe care le-ar face ceilalti oameni. Acum cu privire la invatat, cum de stiu atatea lucruri?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai memorie buna. Tocilarii sunt aia care, pentru a obtine o nota buna, invata de 10 ori o lectie.

| Simpatic a răspuns:

Ai fi vreun geniu si tuwinking

| Violleta2022 a răspuns:

La scoala generala se pun note mari, in special daca se mai da o atentie, un cadou.
la liceu este diferit si nu mai merge cu atentii pentru note mari, ca profesorii sunt mai exigenti.
Sa te vad dupa ce intrii la liceu, daca tot asa de bine vei invata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când stai pe jocuri, ce înveți?

| Sofer a răspuns:

Pentru ca ești un geniu man. Felicitări!

| Anonima163333 a răspuns:

Bună! Pot și eu sa ma laud ca stăpânesc foarte bine matematica, dar și romana, și învăț puțin.Toata lumea îmi zice ca știu multe lucruri, mai multe decât majoritatea copiilor de 13 ani.
Legat de întrebarea ta, cred ca știi astea pentru ca tu lucrezi totuși, dar prinzi foarte ușor, mai exact reții și înțelegi repede.Esti inteligent, presupun.Dar sa nu te culci pe-o ureche, vorba aia.Invata lucruri noi, ca să-ți îmbogățesti cultura generala și să-ți cultivi inteligenta Citește, documentează-te. Profesorii te vor aprecia și mai mult dacă dai tot ce poți din tine.Bafta la școală!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima163333):

Dacă ai 13 ani și ai scris atât de coerent, jos pălăria!winking

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ai Instagram sau ceva ca as vrea sa iti testez inteligenta legata de romana si matematica?( sunt a sasea) si fata