| mamarutza1 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care gatesc destul de des pentru ca este o problema serioasa...am ars niste ficatei si acum imi sosesc musafirii si nu mai am ce sa le gatesc crying Mai am in congelator niste pulpe de pui inghetate dar nu am timp sa le dezghet...am facut un piure iar ca desert nu am pregatit nimic doarece nu am avut idei crying ce pot gati repede in cam 15 min cu niste pulpe de pui inghetate, niste fructe, frisca inghetata si legume?

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

Pai:poti sa decongelezi pulpele la microunde. le dai cu niste condimente, tai legumele si le pui in tava langa pulpe. le bagi la cuptor, si cand aproape s-au facut le stropesti cu vin. le servesti cu piureul. iar la desert, poti face salata de fructe.big grin
si pana se fac pulpele, poti sa servezti o sampanie, si sa le spui musafirilor ca, carnea mai sta un pic la cuptor.wave

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mefisto23 a răspuns:

Daca ii pui putin otet sau suc de lamaie se va dezgheta mai repede carnea, se va fragezi si le poti gati prietenilor un gratar in real-time, le coci si niste legume, si cu piureul ai rezolvat problema. Nu e nicio rusine sa arzi ficateii big grin

| greenapple a răspuns:

Ca desert poti face salata de fructe...

| abydeea a răspuns:

Intai trebuie fierte sa se dezghete mai repede. apoi la cuptor cu legumele. si o salata de fructe cu frisca si o inghetata. da-le o cafea pana se face mancarea

| gagaangel a răspuns:

Buna
daca ai inghetata poti pune cateva cupe intr-un pahar frumos cu picior si ornat cu fructe si frisca folosesteti imaginatia iar cu pulpele nu prea ai ce face... poti face o salata din legume dar cu pulpele inghetate nu prea ai ce face...
bafta

| bebitza_3258 a răspuns:

Poti sa tai niste fructe repede si sa faci un fel de salata de fructe happy, iar pulpele le poti dezgheta la microunde repede sa le dai un clocot si sa le faci ca la gratar, ca sa mearga cu piureul acela. Iar cu legumele fa o salatahee hee. poti pune masline si cuburi de mozarella daca ai prin casa. Iese delicioasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... fructe?laughing Ce fructe? Daca tot ai frisca... poate si ceva capsuni whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar dc ai ars ficateii? in bucatarie trebuie sa fi pe faza nu sa dormi langa cratitza!

| raluca750 a răspuns:

Desgheata rapid pulpele in cuptoru cu microunde sau daca nu pe foc, si le prepari cum vrei.la desert fa ca un platou cu fructe taiate in diferite feluri cu frisca peste si daca vrei poti pune si inghetata, sunt fff bune.succes(poate fundita)big grin