| Botan_Filip_1998 a întrebat:

Am o măseaua plombată care o fost rupta si scos nervul si apoi plombată si acum câteva zile S-o rupt o bucata din ea de deasupra si se vede gri dacă știe cineva ce am si si ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-ar putea să ai carie, fiindcă plomba e albă. Caria are o culoare mai neplăcută/ciudată. O distingi cu ușurință. Nu prea cred că măseluța ta a fost plombată, acum, tu știi dacă ai întrerupt tratamentul, ori nu. Din câte zici, măseaua cedează, deși nu trebuia.
Du-te la un stomatolog bun (schimbă-l, dacă actualul vezi că nu lucrează pe placul tău), tu trebuie neapărat să reiei tratamentul, altfel îți pierzi măseaua.

1 răspuns:
| ArianaDwen a răspuns:

O carie foarte avansata probabil. Astfel au ajuns sa se desprinda peretii maselei.
Consulta stomatologul. Si ai grija cu acea masea happy