| PisicaUnicubeu a întrebat:

Am o patura zebra foarte murdara, nu am spalat-o de 2 ani si acum nu stiu cum sa o spal; nu incape in masina de spalat. Cum pot sa o spal intr-un mod mai simplu? funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stai la casa o scoti in curte pe beton si o speli ca pe covor.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, "metoda" indicată de @ WarriorCat este cea mai simplă happy

Pentru a se spăla mai UŞOR, este indicat s-o pui la înmuiat de seara, în apă caldă ( NU fierbinte ), adaugi dero şi o laşi până dimineaţa!
Apoi, în aceaşi apă cu dero ( chiar dacă e murdară ), o freci cu mâinile ( sau o calci în picioare ) - întorcând-o de mai multe ori pe ambele feţe - după care goleşti apa murdară şi o limpezeşti în 2-3 ape ( până nu mai iese mizerie )!

Toate cele bune!

| beretu a răspuns:

Mergi cu patura la curatatorie (Nufar)

| PisicaUnicubeu explică:

Dar ce fac, curat patura in propria sa mizerie?

| WarriorCat a răspuns (pentru PisicaUnicubeu):

Oricum se curăță.
Când termini de stors, dai drumul la apă si o lași să se scurgă.
După o duci afară cu ajutorul unui prieten și o pui pe sârmă.