| seularts a întrebat:

Am o saltea pe care cineva a dormit fara lenjerie de pat si s-a inegrit pe anumite zone. Cum as putea sa o curat sa fie ca noua fara sa stric materialul textil!?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Presari bicarbonat de sodiu peste pete, lasi sa stea 5-10 minute si freci cu o perie de haine, umezit in otet.
Tot cu peria umezita in apa cureti resturile formate.
Dupa uscare completa repeti cele de mai sus, dca e nevoie.

Daca nu se curata complet, poti duce salteaua la o curatatorie de tapiterii.

Daca nici asta nu ajuta, cumperi alta saltea.

Alta data foloseste o husa /cearceaf, care se pot spala mai usor! happy