| NASA10 a întrebat:

Am pus din greșeală în ciorba de fasole o linguriță de bicarbonat, am confundat-o cu sarea, mai este comestibilă sau o arunc?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Comestibila DA
eu iau o lingurita de bicarbonat cu apa ca pentru aciditate si balonare
insa cel mai probabil ca acum are un gust lesinator, poti sa incerci sa gusti si sa vezi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing mai bine o arunci

Răspuns utilizator avertizat
| NASA10 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri! Este foarte bună ciorba!

| Bizon95 a răspuns (pentru NASA10):

Pofta bunawinking

acum, ca ai scris ca e foarte buna ciorba, am reconsiderat... bicarbonatul da un gust lesinator, dar e compensat serios de faptul ca ciorba e acra (ca de aia e ciorba), asa ca acum e doar mai putin acra si doar atat

| Slavitesti a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este comestibil
Micii contin mult dala