Întrebare recomandată | Filip_Florica_1980 a întrebat:

De ce dospeste branza dupa ce o bagi in saramura? Saramura este facuta in concentratie de 20kg sare la 100 l de apa si negresit dospeste toata orice fac

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Trebuie 200g sare la l de apa, se fierbe saramura, se raceste, apoi se toarna peste branza se acopera cu un capac si se pastreaza intr-un loc racoros de preferat un beci.la subsol.

| Peridava a răspuns:

@ Kopaiba zice bine. Dar de vina poate fi chiar sarea. Daca este iodata...
Cauta sare neiodata. Sare bolovani pe care o dau prin sate, animalelor.

| Kron5tadt a răspuns:

Probabil, de vina este razatura de cheag folosita. Cat despre saramura... eu o fac dupa o metoda ciobaneasca veche. Adica, pun sare grunjoasa in apa pana pluteste oul in saramura. Apoi, dau saramura in fiert si o las sa se raceasca inainte de a o turna peste branza. Metoda asta NU DA GRES!
Of, mi-ati facut pofta de un bulz pe jar. happy