| TamasEdy1993 a întrebat:

Am si eu o problema. Am o pereche de adidași din panza (gen tricotati) pe care i-am agatat in bot, as vrea sa-i repar dar daca ii cos s-ar vedea urat. M-am gandit sa pun un petic pe bot dar nu stiu cum, iar acum cu covid-19 nu pot sa merg la un croitor. Ceva sfaturi, ce as putea sa ii repar acasa?

3 răspunsuri:
| SiA31 a răspuns:

Dacă sunt tricotați, cel mai bine ar fi să se imite modelul prin cusătură. Dar nu cred că poți găsi pe cineva care să se priceapă în situația dată. Recomand să nu încerci să îi repari tu, că s-ar putea să îi strici de tot sad

| TamasEdy1993 explică (pentru SiA31):

Nu as putea incerca sa lipesc un petic pe bot? Ideea e ca nu stiu cum

| anotherwoman a răspuns:

Exista o pasta pentru materiale, nu imi amintesc exact cum se numeste cate se foloseste pe interior. Cauta pe internet pe site-urile de arts&crafts, acolo l-am descoperit eu.