| PCD a întrebat:

Am un material de culoare rosu burgund, as putea sa il vopsesc sa il fac rosu aprins? E o bluza din bumbac.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se poate, exista culori acrilice special pentru textile. Acrilicele sunt extrem de versatile si fiabile, daca iti vopsesti bluza si materialul e de rezistent, de calitate, te va mai tine inca ani de zile fara sa se estompeze culoarea. Daca iti place bluza, si iti sta bine, merita efortul, eu am cateva la care m-am gindit sa le vopsesc pentru ca s-a cam dus culoarea desi materialul a ramas intact, insa nu mi-am dus ideea pana la capat pana acum

| sierra1 a răspuns:

Sigur că ai putea...
DAR la prețurile hainelor plus vopsea plus munca -> mai degrabă iți iei altă bluză la culoarea preferată