| Amali23a a întrebat:

Am un muncitor care mi-a pus gresie si faianta in baie si cand a pus rosturile a murdarit gresia foarte tare si s-a uscat asa. Frec la ea de 5 ore si nu iese. Ceva idei?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chemi inapoi "meseriasul" sa-si predea lucrarea curata, in conformitate cu normele de meserie.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Nu va veni nimeni, deja i-a dat block la nr de telefon, e un păcălici ala

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Se vede ca n-a facut armata, sa frece cu peria de dinti... big grin
Daca nu vine si nici el/ea nu poate curata, atunci cheama alt meserias, sa refaca lucrarea. laughing

| cristi202 a răspuns:

Daca e chitul, ai de frecat mult si bine dupa ce s-a intarit (era treaba meseriasului sa curete surplusul de chit cit era umed). E practic ciment. Dar se curata.
Daca e adeziv depus, si muncitorul a pus faianta dupa gresie, calcind gresia pana a pus faianta, si nu a protejat gresia, se mai duce, dar problema e ca adezivul are nisip in el si acesta roade luciul gresiei, si atunci nu mai ai ce curata. Asa ramane gresia pana o schimbi, daca i
s-a dus luciul.
Dupa 5 ore de frecat, tind sa cred ca e varianta a doua.

| RAY a răspuns:

Si tu ești indiferent si nepăsător, nu te-ai uitat si tu naibi cum arata lucrarea?
Nu îl plăteai pana când nu curata

| sierra1 a răspuns:

Asasinează-l

| romeo78 a răspuns:

Apă și oțet(2/1), șpaclu pentru ce este mai gros.
Se freacă pe bucăți și se lasă să se usuce, apoi se repetă operația.

| Adolf8 a răspuns:

Apă și oțet va dizolva aceea mizerie.