| georgianaanonim1 a întrebat:

Am un sacou mai lung, am uitat cum se numeste sigur, e dintr-un material asa nu stiu. L-am spalat de atatea ori si acum s-a cam luat culoarea pe la maneci pe la cusatura si se vede urat, el e bun, dar s-a cam decolorat. Ce sa folosesc sa ii dau culoarea albastrui inchis inapoi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara un "marker" gros de tip "Pentru CD-uri", de culoare albastru inchis si unul negru.
Intai corectezi cu negru petele vizibile, iar dupa uscare treci peste locurile vopsite si cu culoarea albastra.
Poate nuva fi perfect ca si culoarea originala, dar este mai buna decat o culoare deschisa.

| Marbea a răspuns:

N-are rost, cumpara altul. Daca e vechi si s-a dus culoarea nu mai arata bine asa ca ia ceva nou. Cum adica e bun daca e decolorat, vrei sa-l porti pana se rupe?

| Silvia172899281 a răspuns:

Doar sa il duci la un profesionist, culoarea nu i-o mai poti reda ...doar sa il "vopsesti".