| NowForYou000 a întrebat:

Am un tricou alb murdar de fond de ten si cateva pete negre (ceva de aragaz). L-am băgat de 2 ori la masina de spălat și tot nu s-a luat. Ma gândeam sa il spăl manual cu clor. Ce credeti, imi poate strica clorul tricoul de tot? Sau o sa scoată petele? Tricoul are si un desen negru pe el. Deci, sa il spăl sau nu cu clor?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Sau sa îl duci la o curățătorie. L noi e 5 lei prețul pentru un tricou.

| InteractiV a răspuns:

Poti incerca sa il arunci, e doar un tricou, decat sa consumi atatea resurse, mai bine dai iar 30 de lei si iti mai iei unul, parerea mea rolling on the floor).

| Raymonte a răspuns:

Cear fi sa-ti iei alt tricou?

| Καρτοαφα_Μαρία_2001 a răspuns:

Poti sa incerci sa pui clor doar in zonele in care se afla petele și asa esti sigur ca nu Strici desenul acela.