| Predan_Maria-Mirela_1980 a întrebat:

An de an, cum da caldura, am o problema in casa si in tot blocul. puricii. Pisicile sunt deparazitate cu Frontline, pisicile nu mai au probleme, in schimb puricii din suprafete cum ar fi boxele din bloc sau camerele de locuit se inmultesc rapid. Nu-mi spuneti de Neostomisan sau alte prostii gen Parakil, eficienta zero. Dupa vreo luna si ceva, unde s-a deparazitat, dispar de la sine, dar an de an reapar in aceleasi locuri la fel. Anul trecut nu mai era unul, anul acesta cum a dat caldura, au reaparut din oua si s-au inmultit intr-un mod incredibil de numeros si de rapid, in acelasi locuri in care existau si anul trecut. Eu stiu ca maica-mea la tara a scapat de asa ceva numai cu verde de Paris. Am inteles ca nu se mai fabrica si ca este foarte otravitor pentru oameni si animale. Acum am deparazitat cu Butox, momentan nu mai sunt, peste o saptamana probabil ca vor fi iar, mai deparazitez o data, la anul vor fi din nou, aceeasi problema. Alta solutie eficienta pentru uciderea oualelor de purici ca sa nu mai reapara an de an din oua chiar nu e?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cumpara de la farmacia veterninara Ectocid solutie si o fiola de Regent.
Garantat scapi de toate ganganiile.
Aceste produse sunt testate de mine!
O seara bunahappy

| sabin89 a răspuns (pentru caramela):

Și cum se procedează, că vorbești de două produse distincte? Se amestecă, sau cum?

| sabin89 a răspuns (pentru caramela):

A, scuze, am înțeles acum. Nu citisem atent.

| Ayakawelwel a răspuns:

Incearca sa cauti la magazine otrava pentru gandaci, probabil o sa ii omoare...