| AnaAna8 a întrebat:

Are ceva daca mănânci faina expirata? Nu are semne care sa o facă sa arate ciudat, e adevărat e de foarte mult timp dar arata bine. Am pus din greșeală în aluatul de pizza și plus de asta e faina pentru prăjituri dar gustul e la fel ca o faina obișnuită doar ca e puțin mai fina. Va rog sa îmi ziceți dacă are ceva

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Faina este cu atat mai buna, cu cat este mai veche (daca este pastrata in conditii bune).
Daca vrei sa folosesti faina mai veche, trebuie intai s-o mirosi (sa nu aiba miros ciudat, de stricat), dupa care s-o strecori prin sita.

Daca vrei sa-ti faci o prajitura aerisita, usoara, si atunci este indicata strecurarea prin sita, de 1-2 ori.

2 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Faina este ca si vinul...adica,cu cat este mai veche cu atat este mai (maturata)buna, atata timp cat a fost pastrata in conditii optime.

| Demidol a răspuns:

Daca nu e incinsa, cu miros acru, nu este "expirata" si nu se intampla nimic.