| AvalohAlyn a întrebat:

Are cineva vreo friteuza cu aer cald in care gătești sănătos fara pic de ulei? De care aveți? Merita?

Răspuns Câştigător
| AdrianUrsut a răspuns:

Da, Philips Air Fryer.

Merita daca esti fan inrait al cartofilor prajiti si al pulpelor sau aripioarelor crocante. Doar ca am un prieten care are friteuza cu aer cald de la Tefal, cumparata la pret mult mai mic si mancarea iese la fel de gustoasa.

https://www.2pareri.ro/top/cea-mai-buna-friteuza-cu-aer-cald-fara-ulei/

Ca si pont, daca pulpitele sunt putin unse cu ulei inainte de a le pune in friteuza ies fenomenale! Sau mai bine, tinute la baitz vreo 2 ore inainte, iar baitz-ul sa contina si vreo 4 lingurite de ulei. Deja salivez...

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ce coincidență, tocmai ieri am văzut un clip despre o astfel de mașină.
Pentru că era scurt, am văzut numai cum să faci cartofi, însă pare destul de promițător.

| armiaso a răspuns:

Merita, Philips air fryer.