| Corina241 a întrebat:

As dori sa achizitionez o saltea ortopedica. Am auzit ca unele sunt cu arcuri si unele cu spuma. Pana la urma care sunt mai bune?

Răspuns Câştigător
| radumax a răspuns:

Saltelele ortopedice se impart in doua mari categorii: saltele cu arcuri si saltele cu spuma.
Printre avantajele saltelelor ortopedice cu arcuri se regasesc : o buna sustinere a coloanei vertebrale, independenta fata de partener, circulatie optima a aerului in inteiorul saltelei si nu in ultimul rand rezstenta mare in timp.
Saltelele cu spuma au ca principal rol un suport suplimentar si un confort deosebit pentru cei care au dureri de spate. In aceasta categorie cele mai bune saltele sunt cele dn spuma poliuretanica.
Eu mi-am cumparat o saltea cu spuma de aici:
http://drimus.ro/saltele-ortopedice-cu-spuma

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Spuma. Am o saltea cu spuma de 5 ani si e ca noua. Intre timp mi-am luat si una cu arcuri si in cateva luni deja se simte ca s-a lasat putin. Acum depinde si de calitate, dar eu zic ca spuma e mai buna. Sunt si mult mai scumpe.