| nastasemioaramarilena a întrebat:

As dori si eu o reteta de socata dar cu inlocuitor de zahar, ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu cred ca merge, zaharul foloseste si la fermentarea sucului si indulcitorii nu pot face asta, deci nu mai iese sucul :( eventual poti sa incerci cu o cantitate mai mica decat reteta normala si pui indulcitor echivalentul zaharului necesar si vezi ce iese. uite o reteta daca nu ai unde se foloseste indulcitor partial http://victorostropel.blogspot.com/......urile.html

| COSMIN457 a răspuns:

Incearca cu miere