| toxina a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o carte de bucate, cu retete. Dar vreau o carte frumoasa, mai groasa in care sa gasesc retete de tot felul, nu doar prajituri, fripturi etc, ci retete diversificate. As vrea asta pentru ca vreau sa creem niste traditii in familie. De exemplu de Craciun sa avem acelasi fel in fiecare an, de Paste, de ziua cuiva. Iar aceasta carte mi-ar fi utila.
Ce carte imi sugerati? Una buna, completa si complexa.

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Eu zic că ar fi bine să cauți pe net cărți de bucătărie. De ce? Vezi poză cu cartea, numărul de pagini, unele au și cuprinsul cu rețetele.

Eu nu prea folosesc cartea în bucătărie. Îmi place mai mult să mă uit la videoclipuri cu mâncare, pe net. Dacă văd cu ochii mei, înțeleg mai bine rețeta.