| anamariarot a întrebat:

Ați încercat făina din nucă de cocos? Sunt curioasă dacă ar fi un înlocuitor bun pentru cea de grâu, dar încă nu sunt convinsă. Am mai avut o încercare eșuată cu cea de migdale al carei gust mi-a displăcut total. Aveți idee cum este gustul acesteia? Menționez că n-aș vrea s-o folosesc numai pentru deserturi, ci și în rețetele pentru prânz sau cină. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Le-am incercat poe toate, de migdale, de cocos, de orez, soia, naut, etc, etc. Gustul nu este ca cel al painii din magazin, dar te poti obisnui. Organismul se educa!
Ideea este sa gasesti niste retete sa-i "imbunezi" gustul, amesteca compozitia cu ciuperci sau masline fara samburi, diverse legume gen ardei taiati marunt, ceapa, sau chiar poti razui deasupra telemea, cas...presara seminte.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Din cand in cand foloseam si faina de orez in paralel cu cea de grau, apoi am renuntat sa mai gatesc cu cea de grau si sa o inlocuiesc cu cea de orez. Mie imi place la gust. Vreau s aprocur si faina de migdale si cea de nuca de cocos, sunt bogate in proteine, mai ales daca tii o dieta low-carb.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pantofi cu toc porti? Mersi sarut mîna! Ce varsta ai?

| anamariarot explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce legătură au pantofii cu toc cu întrebarea mea rolling on the floor? Dar ca să-ți răspund, da, port. Am puțin peste 19 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anamariarot):

Mersi.

| Clorox a răspuns:

Am sa-ti enumerez niste beneficii mai jos:
-Faina de cocos nu contine gluten
-Carbohidrati complecsi
-Sursa bogata de fibre
-Mai multe proteine fata de faina normala.
Pe scurt este un As in maneca pentru tine, este benefic!
Cand gatesti cu astfel de faina, fii atenta la faptul ca absoarbe foarte rapid toate celelalte ingrediente, ca ouale, laptele, uleiul sau apa. Tine cont de acest lucru si adauga in plus apa, comparativ cu retetele clasice cu faina de grau.

| anamariarot explică (pentru Clorox):

Am citit și eu toate astea pe net laughing. Mă interesează strict gustul...

| Clorox a răspuns (pentru anamariarot):

Aici n-am ce sa mai zic rolling on the floor