| giulia283 a întrebat:

Băi numai eu am problema că floricele la microunde nu se fac?
Mereu când pun să fac floricele le bag la 3 minute si când le scot si le desfac am mai multe boabe nefăcute decât făcute. Ori e de la floricele iri de la microunde. Exista vreun truc să iasă toate?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cu ce putere încălzești punga cu floricele (400W/600W/max,etc.)?
Dacă nu setezi cuptorul să încălzească destul, mai mult ca sigur că rezultatele se vor repeta.

| giulia283 explică (pentru LPCTSTR):

La 650 W

| LPCTSTR a răspuns (pentru giulia283):

Este cam puțin, mărește la ceva 800/1000/max.

| GPA a răspuns:

Setează cuptorul cu microunde la capacitate maximă ( 800/1000 w ), depinde cât are. Dacă este setat deja, fă-ți porția de popcorn până când pocnesc toate. După ce au trecut 3 secunde și n-ai mai auzit nici un zgomot, le scoți. Dacă ți-au mai rămas nefăcute, scoți floricele făcute și faci un nod la pungă. O centrezi în cuptor, și dă-i drumul să le facă și pe celelalte.

| Anon31241212 a răspuns:

Mie imi ies. Desfaci ambalajul si pui punga aia de carton maro in care se afla floricelele in microunde. Dai la maxim temperatura. Si lasi 1 minut jumate maxim. Tu la ce temperatura le faceai? Trebuie data la maxim.