| anonim_4396 a întrebat:

Biscuitii ulpio cu crema de frisca au mult zahar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fie un tabel in care sa scrie zaharurile (de obicei sscrie glucide X g dintre care zaharuri X g), nu au voie sa vanda fara informatii nutritionale.
Uite ca am gasit eu
https://www.cora.ro/......-P-2618595

"Glucide, din care zaharuri 39 g"

Nu ar fi chiar asa mult daca nu te indopi cu dulciuri. Un pachet pe zi merge.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În general biscuiții care conțin frișcă sau cremă conțin mult zahăr.

| Bondarel99 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim.
Daca i-ai cumparat uita-te pe eticheta, gasesti un tabel unde scrie exact cat zahar este la 100g.
In general biscuitii cu crema au mult zahar, dar nu mai mult decat ciocolata, cola, fanta etc.

| Angelindeed a răspuns (pentru Bondarel99):

Au 34 de grame si nu scrie cat zahar. Scrie 36% crema care contine si zahar printre altele

| anonim_4396 explică (pentru Angelindeed):

Trebuie sa fie un tabel in care sa scrie zaharurile (de obicei sscrie glucide X g dintre care zaharuri X g), nu au voie sa vanda fara informatii nutritionale.
Uite ca am gasit eu
https://www.cora.ro/......-P-2618595

"Glucide, din care zaharuri 39 g"

Nu ar fi chiar asa mult daca nu te indopi cu dulciuri. Un pachet pe zi merge.

| Nirvanaaa a răspuns:

In general toti biscuitii cu crema din comerț au mult zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 10 lingurite de zahar, cu varf, per biscuite. laughing