| Etro a întrebat:

Buna. Acum ceva timp am luat niște scaune pentru bucătărie ce au burete. Stand foarte mult pe unul din ele am văzut ca se face ca o groapa în mijloc. Vad ca burețel se deformează laughing
Se îndreaptă de la sine sau rămâne asa?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Buretele este de slaba calitate si nu-si revine.
Le poti inlocui cu burete de calitate buna, in care nu ramane groapa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu siguranță nu sunt niste lucruri de calitate, sunt facute in china, cît au costat?

| Catrice a răspuns:

Du-le in magazie și uita câteva luni de ele, poate ai noroc.
Sigur nu au si arcuri?

| Etro explică (pentru Catrice):

Nu au arcuri

| LPCTSTR a răspuns:

Nu se indreapta. Fie schimbi buretele, fie suporti gaura/disconfortul, fie cumperi altele.

| Yuoia a răspuns:

Buretele, asa ramane dupa mai multe utilizari. Poate fi inlocuit. Burete de diferite grosimi se gaseste la magazine de bricolaj sau la magazinele de pe langa piete cu produse de uz casnic. Dar poti sa-ti faci si niste pernute cu burete si sa le pui peste.

| Popescu_Gh_1953 a răspuns:

Sunt scaune cu memorie!

| StrumfulBuimac a răspuns:

Va ramane asa, de aceea este indicat pe pe scaunele de bucatarie folosite des sa punem perinute care in momentul in care se depreciaza sunt mult mai ieftin de inlocuit!