| Rapidula a întrebat:

Buna! Am făcut săptămâna trecută o ciorba de burta însă după 2, 5 ore de fiert fidelutele de burta care erau deja prefierte tot erau foarte tari, ce sa fac de data asta sa nu mai pățesc asta?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Alta burta. Probabil aceea era mai veche si mai atoasa.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigura ca erau deja prefierte? Mai mult de o ora nu trebuia sa dureze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phai și ce pute burta pana se fierbe. Buna ciorba de burta, dar când are toate ingredientele. Și ce pofta mi-ai făcut. Însă până se fierbe pute de îți taie și pofta de tot. De asta prefer sa cumpăr direct din caternig sau ciorba la conservă.