| Mariaaaaaaa07 a întrebat:

Am făcut tortul 3 ciocolate însă mi s-a branzit ciocolata. Sa fie de la bolul in care am topit-o? Ciocolata e de bună calitate

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O da, trebuie neapărat castron de aur sau diamant rolling on the floor

1. Ce înseamnă ciocolata de buna calitate pentru tine?
2. Unt sau margarina? Mai mult sau mai putin?
3. Untul era topit?
4. Cum ai topit ciocolata? Dar untul/margarina?

| Frank51 a răspuns:

Ai uitat sa adaugi unt, cam 20gr la 100gr de ciocolata.

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteLife a răspuns:

Poate ai topit-o prea repede/la foc prea mare/ai pus tot untul.o data/untul era rece. Din ciocolata branzita, ia in mana, strange bine si fa bilute, apoi da-le prin nuca de cocos (poti pune si cate o aluna inauntru daca ai prin casa), apoi le lasi peste noapte in frigider. Maine poti sa le mananci, nimeni n-o sa-si dea seama ca e ceva original si macar nu arunci ciocolata. Mie mi s-a separat ciocolata cand am adaugat untul pe bain-marie si asa am facut.

| AdelinaC a răspuns:

Cred ca ai fiert cam mult zaharul