| amcmc a întrebat:

Am incercat recent sa curat o pereche de pantofi de piele naturala deschisa la culoare cu o solutie puternica de curatat aragaze, dupa sfatul cuiva. In urma contactului cu aceasta solutie s-a patat pielea. Are o culoare verzuie, am incercat sa frec cu sapun si perie si nu se duce nicicum. Imi puteti da va rog vreun sfat cum as putea sa ii curat?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar sa iei de la chimicale o solutie de vopsit de culoare inchisa. Si alta data sa-i dai cu spirt. Si mai bun, si mai bun este un produs chimic de cracare. Se numeste Neofalina. Este 15 lei litru. Te mai costa 15-18 lei transportul dar ai un produs care curata bine mai ales petele.