| doini27 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor! S-a dat cu Savo antimucegai pe o porțiune pe perete în cameră dar mie încă îmi miroase soluția sau clorul respectiv, deși a trecut o luna de atunci și geamul deschis mereu, dar parca pe perete se mai vad urme de la soluție... cum sa scap de miros pentru ca ma înnebunește, sunt și gravida și am miros mai accentuat, încă nu dorm acolo?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar in mintea ta. Mirosul, daca aerisesti zilnic, dispare in 2-3 zile. Decat sa miroasa a mucegai care are spori si care iti pot intra in plamani, mai bine asa.

| doini27 explică (pentru darrio2007):

Da m-am gândit și la varianta că poate e doar în mintea mea, e frustrant atâta pot zice pentru ca nu îmi da o stare confortabilă, cică asa îs gravidele dar prea de tot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala bine cu apa.
Sau incearca cu apa si otet, diluat la un litru de apa unul de otet.

| doini27 explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg, dar oare bicarbonatul e bun în situația asta? Ma tem de orice miroase mai tare, gen și oțet... îs prea sensibilă momentan la faza asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru doini27):

Da.
E buna si apa simpla.
Si cu bicarbonat.
Si fara.

| christall a răspuns:

Zic sa nu te mai gandesti la asta si daca zici ca se mai simte miros, poate nu e aerisit suficient. Si eu folosesc savo, aerisesc si gata.

| Mlarisa58 a răspuns:

Spală zona în care ai dat cu savo cu apă, ia o cârpă și pune puțin gel de duș și ștergi de 2-3 ori și apoi ștergi cu cârpă uscată, aerisești cateva ore și e gata. Normal după ce dai cu savo si dispare mucegaiul, imediat speli zona.