| ancuta286 a întrebat:

Am o pereche de conversi albi. I-am patat din greseala cu pepsi, i-am clatit si i-am lasat sa se usuce. Cand m-am dus la papucul repectiv au aparut niste pete foarte mari maronii spre rosu. M-am gandit ca sunt de la metalul de la gaurile pentru sireturi dar nu stiu ce sa zic. Am 2 pete mari langa talpa iar restul sunt in zona sireturilor. L-am lasat la înmuiat cateva ore cu apa fierbinte, am incercat cu lamaie bicarbonat, pasta de dinti, nici un rezultat. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic să-i bagi de tot in cola, și apoi să-i lași să se usuce. happy
Doar cu clor se rezolva problema. Încercă la o curățătorie.

| Ale5184 a răspuns:

Si eu am patit asta. E de la material. Dupa vreo 6-7 incercari, am renuntat