| Molusca a întrebat:

Bună! Am o problema cu mixerul,se încălzește foarte tare și se oprește,apoi după ce se răcește, poate fi folosit din nou.
L-am cumpărat de pe internet!
Credeți că ar trebui, sa-l returnez?
Ce ar trebui să fac?
Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ti-a dat si garantie la el, il folosesti in aceste conditii.

regis
| regis a răspuns:

Comunica acest lucru vânzătorului, printr-un e-mail. Daca nu iti da o soluție acceptabilă, raspunde-le cu ANPC in CC. Daca nici asa nu se rezolva, reclamatie scrrisa la ANPC.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ești în perioada în care se acceptă returul, poți încerca folosind formularul de retur al vânzătorului.
Dacă nu, îl duci la reparat în garanție.
La ANPC ajungi abia după ce ai parcurs unul dintre pașii de mai sus și nu ai fost „rezolvat" corespunzător.

| Simpatic a răspuns:

Nu uita ca returul il poti face in 14 zile lucratoare de la achizitie unui obiect, dupa aceea acesta intra pe garantie.

| Molusca explică (pentru Simpatic):

Daca este in perioada de garanție, îl poate repara firma de la care l-am achiziționat?

| Simpatic a răspuns (pentru Molusca):

Pai firma de la care l-ati achizitonat il repara printr-o firma care se ocupa cu garantiile si cu care aceasta este obligata sa aiba contract, asa stau lucrurile. Cel mai bine este sa luati legatura cu ei.

| anonimg a răspuns:

Un astfel de produs nu trebuie reparat, ci returnat.
Totuși, trebuie să ai în vedere că numai mixerele speciale pentru făină au puterea de a amesteca făina, coca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are un defect sau poate intra in protectie deoarece ai boxe mai mari decat duce mixerul, desii acel mixer este tras prin statie vezi cum reglezi statia sa nu suprasoliciti mixerul, ai cumparat o din magazin? Sau de pe olx de la cineva de acasa? Daca ai cumpărat o din magazin si ai garantie factura poti sa o dai inapoi, daca ai cumparat o de la cineva din casa fara acte nu o mai poti returna singurul lucru care il poti face este sa o duci la un servis reparatii audio si ei o sa o repare, poate are ars un canal.

Răspuns utilizator avertizat