| FreedomAli a întrebat:

Bună. Am o problemă de aprox 2 saptamani. Apa de la chiuveta din baie se scurge al naibii de greu, daca o las sa se umple toata dureaza chiar si 30 de minute sa se scurga complet. Am incercat toate metodele, am curatat tevile, nu sunt infundate, voi cei care va pricepeti, care ar mai putea fi cazurile? Intra aer pe undeva? Din cauza unei fisuri? AJUTOR, as vrea sa rezolv problema fara sa chem, inca, un instalator. Merciwinking

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E banal de simplu: ți-e infundată scurgerea, desfund-o și gata

| FreedomAli explică (pentru sierra1):

Am speficat ca am curatat tevile, le am desfundat de murdarie si parca mai rau dupa aceea.

| sierra1 a răspuns (pentru FreedomAli):

Mai specific odată: ai infundată scurgerea!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă poți face si ce scrie aici:
https://ro.roseconstructionct.com/voda-v-rakovine.php

Știi, hai să zic ceva ce stiu eu că funcționează:
Când chiuveta e fără apă, pune câteva linguri de bicarbonat alimentarin gaura de scurgere și pe urmă torni, din plin, oțet alimentar din sticlă, fix in gaură. Lași să acționeze, si repeți inca o dată, de două ori, apoi torni apă clocotită (să o ai pregătită).
Și vezi dacă s-a desfundat. happy

| FreedomAli explică (pentru floresdemayo):

Site ul pe care l ai atasat nu poate fii accesat.
Cat despre bicarbonat cu otet, am incercat totul posibil, am pus solutii speciale, puternice. pastile de desfundat combinate cu solutii pentru o mai mare actiune, dar la fel. Tevile sunt curate, alta e problema si asta incerc sa desluseschappy merci oricum.

| floresdemayo a răspuns (pentru FreedomAli):

Cum să nu funcționeze linkul? L-am verificat și inainte, și după. Nu are viruși, il poti deschide liniștit.
Nu solutii speciale, pune ce ti-am zis. Lucrurile mici au efecte mari.winking
Poate că sunt infundate cu depuneri de grăsime.

| Catrice a răspuns:

La vecini cum e?
Ai verificat robinetul, sa nu fie dat din greșeală sa curgă încet?
O fi țeavă sparta pe undeva.

| FreedomAli explică (pentru Catrice):

Vecinii nu au probleme. La ce te referi ca robinetul sa fie dat pe incet? Cand am curatat tevile prima oara, apa a curs normal, pentru ca logic. mizeria ingreuna scurgea apei. acum insa nu pot sa mi dau seama unde ar fi problema, din cate am observat are ceva legatura cu presurizarea aerului, pentru ca daca nu conectez teava in perete total. apa curge normal. pentru ca e lasat putin de loc liber, in schimb cand le leg si le strang iar la loc asa cum trebuie iar sta apa in chiuveta. Ultima oara cand le am curatat am facut o mica gaura in U ul acela care opreste mirosul, o fi aia problema? Am pus scotch provizoriu acolo. nu curge apa pe acolo. dar s-ar putea ca asta sa fie baiul.

| Catrice a răspuns (pentru FreedomAli):

Am înțeles eu altceva, nu apucasem sa citesc tot.
Zici tu ca ar trebui sa fie, dar dacă stau curbate sau într-o poziție mai nașpa, aia e.

| Vântulalb a răspuns:

Sigur e infundata.
Tevile nu au cativa centimetri.
Daca nu reusesti cu bicarbonat si otet, gasesti in hipermarket-uri ceva la 2-3 lei. Eu folosesc Peak pentru apa fierbinte. Cel de apa rece nu da rezultate. Dar mare, mare atentie la folosire! Este toxic. Iar daca te stropesti, arde tot.

| Cksihja a răspuns:

So fi înfundat cu păr, te razi cumva în chiuveta de la baie? Poate nu ai ajuns încă la locul în care se înfundă.