| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema, eu stau împreuna cu iubitul meu in casa de aproape un an și avem cam 2 ani de relație in total, de ceva vreme avem probleme cu ai lui, când vine mama lui in casa bagă doar contre sa ma facă sa ma simt rău, nu ma bagă in seama, parca nu as exista in casa pentru familia lui, iar eu când ii spun lui ca ma simt rău ca sunt tratată rău de către ai lui el îmi zice ca nu poate face nimic continua sa îmi zica ca ce sa facă el dacă așa sunt ele surorile lui și mama lui, eu am avut niște discuți cu ele pe dreptatea mea iar ele continua cu răutățile, eu nu știu ce sa mai fac stau intr-o casa in care nu sunt apărată nici de iubitul meu dacă ii spun ceva el îmi spune doar ca nu poate face nimic familia e familia nu se poate certa cu ei pentru mine! Nu știu ce sa mai fac așa vrea sa îl părăsesc pentru ca nu vreau sa trăiesc toată viața mea așa cu o familie in care nu sunt bine venită. Ele continua sa ma bârfească sa nu vorbească cu mine.

3 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Daca ti-a spus "nu ma pot certa cu ei pentru tine", fix cu cuvintele astea, imi pare rau sa iti spun dar chiar nu merita sa mai stai cu el.El ar fi trebuit sa iti tina tie partea daca ele te trateaza cu rautate fara motiv dar daca ti-a spus ce ti-a spus, e clar.

| anamariarot a răspuns:

Acum esti tanara si mai toleranta, dar astia o sa-ti manance zilele in cativa ani. Muta-te separat doar cu el sau ia-ti talpasita...

| nugasescusernameliber a răspuns:

El este prins la mijloc, intre familie si tine. Pe tine te stie doar de 2 ani si cu ei a fost toata viata. Explica-i ca normal si in legea firii este ca un barbat sa paraseasca fusta mamei si isi intemeiaza o alta familie alaturi de alta femeie.
Iar familia lui nu stie cand sa se retraga din viata lui, daca nu te accepta poti sa faci ce vrei ca nu le vei indulci atitudinea.
De ce nu plecati? intr-o garsoniera inchiriata, doar voi 2. Indiferent ca stai cu mama, sora, etc...un cuplu trebuie sa fie singuri, a treia persoana e in plus.