| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la care as vrea sa stiu daca aveti vreo solutie big grin.Deci,am luat in urma cu ceva timp un program pentru cresterea in inaltime(am 14 ani by the way)si acolo scrie ca trebuie sa beau in urma cu 2 ore de culcare un pahar cu lapte.Dar,ieri am fost la un medic homeopat pentru probleme de constipatie(eu beau extrem de rar lapte si nu am avut neplaceri cand am baut, oricum)si mi-a zis sa nu beau lapte o luna intreaga.DELOC.Ei bine,eu doream sa ma apuc de acest program maine si nu stiu,macar timp de o luna,cu ce pot inlocui laptele.M-am gandit la susan,care are extrem de mult calciu, dar nu contine tot ceea ce contine laptele. Vreo sugestie?

5 răspunsuri:
| Rëndark a răspuns:

Cresterea in inaltime dureaza pana la varsta de 23 de ani. Daca parintii tai sunt scunzi asa o sa fii si tu. E ceva genetic.

| Ariyana a răspuns (pentru Rëndark):

Mama are 1.77 si tata are 1.84.Cam cat o sa cresc?

| Rëndark a răspuns (pentru Ariyana):

O sa ai o inaltime cuprinsa intre inaltimile parintilor

| Daniel_Stefan_1988 a răspuns:

Icearca multe fructe si legume in general banane mere etc

| stefstef29 a răspuns:

Incearca sa te apuci de sport. am un prieten care si-a dat fata la inot de la 14 ani si avea cam 1, 45 si era si plinuta, acum are 4 ani de inot si arata foarte bine are cam 1, 87 si s-a dezvoltat f frumos.