| Bibi12467 a întrebat:

Buna am o problema, mie foarte frica de insecte in seara asta mi-a intrat un gândac puturos (cel care pute) si zboară mi-e foarte frica de el simt ca e pe mine dar nu e si simt ca ar vrea sa imi facă rau vine spre mine si tip si fug nu pot sa ma controlez aveți sfaturi?
Eu sincer am căutat pe net sa vad despre ei si chiar daca scria ca sunt inofensivi eu stiu ca sunt dar mintea si corpul nu ce pot sa fac? Si părinți imi spun ca nu imi fac nimic dar tot mi-e frica

2 răspunsuri:
| JohnnyWalkerBravo a răspuns:

Daca sta undeva unde il vezi clar, gen pe perete, iti recomand sa iei un obiect destul de greu, precum un sau un Ziar sau o Revista, apropie-te de Gandac incet, si apoi sa iei hartia si ca il calci cu ea, dar nu ca pe un plici, ia hartia si tine-o asa cum arata ea normal. sa faci acelasi lucru daca il gasesti pe jos, ia un Papuc sau o Cizma sau un Pantof sa il calci, si daca il prinzi, sa stai pe el 30 de secunde, (adica jumatate de minut) si sa stai cu hartia pe Gandac tot 30 de secunde, sa te asiguri ca e mort.

| PooPy4YooU a răspuns:

Daca vrei sa scapi de el, stinge luminile din casa si lasa geamul deschis. (Dar absolut toate luminile).
Daca asta nu te ajuta, cauta servetele, hartie si apucal cu ele si dupa dai drumul afara cu tot cu hartie si spala-te pe maini. (Daca esti o persoana mai... cu "iubire fata de pamant" a 2-a zi sau chiar dupa te duci si iei hartia de jos de afara si o arunci la tomberon.