| Denysa0012 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Vreau sa cos la punct, pe etamină! Cu ce fel de fir/material ar trebui să cos?

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Etamina, este o panza groasa. Nu poti coase cu matase sau alt fir subtire. Sun jurubițe bobine de bumbac care se preteaza la cusutul pe etamina.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba pe mamica sau bunica ta si iti va explica una din ele. Banuiesc ca sunt amandoua gospodine si amandoua au invatat la scoala sa coasa pe etamina si panza.
Din pacate, noi nu-ti putem arata aici.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să fie site-uri de goblenuri care te învață cu ce și cum să faci.