| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am un cuptor Electrolux si am bagat cozonac la temperatura 160 de grade si functia sus-jos și sus e facut iar jos nu e facut deloc... ce trebuie sa fac? Mi s-a intâmplat așa și la o prăjitură sus era ok, iar jos era nefacut si la fel si in interior.Se desprindea hartia de copt la fel cu tot cu aluat mult.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur incălzește la partea inferioană? (pune mâna in primele 20-30 sec de la pornire, simți dar nu te arzi)

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru sierra1):

Habar n am... n am incercat; o sa incerc

| aditimus a răspuns:

Daca nu setezi sus jos merge?