| allie_all a întrebat:

Buna!
Am un frate care e alergic la nuci si mama e alergica la gluten. As vrea sa pregatesc un desert, insa ce faina as putea folosi?

2 răspunsuri:
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Faina fara gluten
Mama mai face un tort cu blat din pandispan, cu 3 straturi de crema... e foarte bun, doar ca iti trebuie multa ciocolata...
Ca sa dai mai putin mai bine comanzi un tort... si nu mai e atata bataie de cap...

| Dennis1993 a răspuns:

Poți folosii faina fără gluten. În Carrefour ai un raft în treg cu produse fără gluten unde sigur vei găsii tot ce îți trebuie pentru un desert. Bafta!