| ImAVillain a întrebat:

Bună! Are cineva mașina de spălat Whirlpool BEKO HTE7616XO? Este foarte zgomotoasa. Ma gândeam ca ma poate ajuta cineva care știe sau are de mai mult timp. Am câteva întrebări. Mulțumesc. Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa centrezi masina cu o lera (nivela), adica sa stea pe un plan perfect drept, fiindca masina de spalat face zgomot mare numai cand este pe un plan inclinat, posibil chiar un picior sa stea 1 mm ridicat, dar atunci cand stoarce rufa sau spala, se dezechilibreaza daca nu are toate 4 picioarele fixate in podea, pe plan perfect drept.
Pune Lera pe masina sa vezi daca este perfect asezata si masoara si cele 4 laturi ale podelei, de jur imprejurul masini, ori apasa cu mana pe fiecare colt al masinii sa vezi daca se misca putin.
Masinile de spalat au picioare reglabiile, care se pot ridica si cobori, ca un fel de surub.
Apoi, Whirlpool este o masina destul de buna si nu merita sa o arunci pentru atata lucru. Crede-ma ca merita incercat!

4 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

Când pui întrebările, la 4 dimineața, sau peste două zile? Să știu cum pun ceasul să sune.

| Dddonkey a răspuns:

Pai daca brandul se numeste Whirl pool, poate trebuia sa iti cumperi un Miel(e). big grin

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Dddonkey):

Sau un Îndesat. laughing

| Dddonkey a răspuns:

Sau daca vrei sa traiesti in ELECTRO si LUX ia-ti un BOS(CH).