| Cris06 a întrebat:

as vrea sa mananc cereale Nestle fitness cu iaurt. Mananc cereale dinacestea cu lapte in fiecare dimineata. Pot sa pun cerealele de exemplu cele cu fructe in iaurt simplu de la Activia sau sa cumpar cereale nestle fitness iaurt? (Si acelea iaurt se mananca tot cu lapte sau cu iaurt?) Pana acum le-am incercat doar pe cele cu fructe dimineata. Acum as vrea sa mananc dimineata si seara. Voi ce spuneti (nu vreau sa aud de cele cu ciocolata).

Funda! ( Si as vrea sa slabesc cu programul 14 zile)

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se consumă cereale în fiecare zi!
Se mănâncă cereale de cel mult 2-3 ori pe zi, preferabil la micul dejun.

Toate cele bune.

| raluk27 a răspuns:

Poti manca cereale fitness (de care vrei tu) cu lapte sau iaurt, preferabil 0.1% grasime.
Dat fiind ca cereale= carbohidrati, daca vrei sa slabesti, nu au ce cauta carbohidratii la masa de seara. Deci mananca aproximativ 30-40 g cereale cu iaurt/lapte, dar numai dimineata. Si bineinteles, miscare neaparat.

| Anddreee a răspuns:

Nu sunt bune. Fitness, Nestle, Activia... contin zahar si alte porcarii. Cu atat mai rau cu lapte.
Mai bine niste fulgi de secara, ovaz ( sa nu aiba la ingrediente zahar) cu iaurt 0, 1 % - maxim 2 % grasime.

| SandraM a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nestle (care au aport de dextroza, un zahar modficat) si de ce danone (guma de guar, zahar, amidon) si nu un iaurt simplu. Daca vrei sa fie mai dulce, putina miere sau fructe pasate sint super ok, Si incearca cerealele gen sanovita - macar nu au o caruta de e-uri in ele.
Daca vrei sa slabesti, fulgi de ovaz (numai!) cu lapte 0, 1 % grasime. Urmatoarea masa de-abia dupa 3-4 ore si musai sa includa proteine.