| anonim_4396 a întrebat:

Buna, astazi la scoala o colega mi-a murdarit tricoul de marker permanent negru,ce pot sa fac pentru a scoate pata? (in caz ca va ajuta, tricoul este alb)

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca tricoul este alb il pui la clor si sigur iese. adica intr-un lighean ceva in baie adaugi sa zicem 5-6 litri de apa si maxim 100 de ml de clor (habar n-am dilutia, am zis asa din cap) si lasi tricoul ala 30 de minute in aceasta solutie (apa+clor) si dupa aceea cand il scoti o sa vezi minunea. dupa aceea il poti baga pe un program usor (doar cu apa) la masina de spalat. atentie sa ai manusi de cauciuc ceva pentru ca clorul are un miros intepator greu si care iese foarte greu plus ca arde usor pielea.

| TheMadKing a răspuns:

Ce poti sa faci este sa cuumperi alt tricou nu merita sa ei si sa te chinui sa il scoti il vei purta si tu prin casa?