| Oana04 a întrebat:

Buna!
Care dulciuri (pe care le poti cumpara din marketuri) au putine calorii?
Funda celui care le zice pe cele mai multe si mai gustoase.

1 răspuns:
| Ionutz_Leonard_1995 a răspuns:

Cand ti-e foame la birou sau la scoala si nu ai nicio gustare la pachet, primul gand este sa intri in primul butic cu alimente frumos ambalate si sa-ti cumperi adevarate "bombe" calorice. Pentru a evita aceste situatii deloc prielnice siluetei tale, asigura-te ca ai mereu la tine o gustare dietetica si naturala! 7. Desert cu banane: decojeste 2 banane, taie-le in jumatate si inmoaie-le in iaurt degresat, apoi pune-le intr-o caserola rezistenta la temperaturi mici si da la congelator o noapte. Dimineata, vei avea o gustare sanatoasa pe care o poti savura si la micul dejun.8. O cana de popcorn: cand esti la birou si vrei sa mananci ceva rapid si nu foarte caloric, pune la cuptorul cu microunde o punga de popcorn fara arome, doar cu sare. Insa nu manca toata punga, ci savureaza doar o cana!