| TheWhiteTiger a întrebat:

Buna!
Care este diferenta dintre frisca naturala si frisca vegetala? Se poate folosi doar una dintre ele? Am o reteta ce specifica ambele.
Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Frisca naturala e de fapt smantana dulce care daca e batuta se face frisca si e foarte gustoasa.
Frisca vegetala e un produs foarte procesat, facut din uleiuri vegetale, din grasimi hidrogenate si nu e sanatoasa deloc. In plus are gust de carton.
Cofetariile o folosesc in primul rand pentru ca e mai ieftina si pentru ca ramane tare si umflata mult timp, iar frisca naturala se pleosteste dupa un timp.
Eu iti recomand deci sa folosesti frisca naturala daca vrei ca prajiturile sa iasa gustoase

| TheWhiteTiger explică (pentru Furnicuta000):

Multumesc de raspunsul rapid si folositor!

1 răspuns: