| mihi a întrebat:

Buna!
Ce produse din casa pot folosi pentru a steriliza sticlele? Ok, am detergent de vase, dar asta nu inseamna sterilizare, ci doar spalare.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce se usucă le pui în cuptor la 120 grade timp de o oră.

| SilentRain a răspuns:

La fiert in apa cu oțet

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu nu folosesc nici o chimicala nici la spălat nici la sterilizat. Le spăl doar cu apa dupa le pun in apa fierbinte in care pun oțet. Le las pana cand temperatura apei scade încât sa le pot clăti cu aceasta apa. După le clătesc in apa rece si le pun la scurs. Daca este soare le pun la soare. Daca nu lângă o sursa de căldură.