| Lola200228 a întrebat:

Cei care au Samsung galaxy j3 2017, mi s-a închis singur telefonul și as vrea sa ii scot bateria și s.o bag înapoi. Problema este ca nu am cum sa desfac spatele sau nu stiu eu sa îl desfac. Voi cum îl desfaceți?

4 răspunsuri:
| azeze a răspuns:

Buna,pentru a ajunge la bateria unui j3 2017 este mai dificil, trebuie desfacut display-ul, placa de baza si acolo o sa gasesti bateria. Mare atentie la display trebuie incalzit inainte de a incepe, 10-20 sec si dupa incerci sa-l desfaci cu o cartela/card sau daca ai set pentru a-l desface este mai bine, banda de la display este asezata sus aproape de mijlocula telefonului in dreptul butoanelor de volum deci o sa incepi deslipirea lui de sus sau de jos dar ridicarea lui de jos in sus pentru a nu deteriora banda.
Mult mai usor ar fi sa il duci in garantie daca mai ai daca nu la un service.

| niko23 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se scoate eu am j5

| axelerator a răspuns:

Nu poti singur. iti trebuie sa topesti lipiciu cu un aparat special apoi defacut cu grija. numa la un specialist.