| 123gabialexandra a întrebat:

Cu ce pot scrie pe un tort? Am nevoie sa fie o pasta albastra. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Frișcă, marțipan sau fondant + colorant alimentar. Se găsește pastă albastră de cumpărat, numai că e la kg, frișca e varianta cea mai ușoară. Dacă vrei un colorant mai natural, ai putea să încerci cu afine (le scurgi și le folosești sucul).

| sweetys a răspuns:

Colorant alimentar + frișcă. Îți iei colorant alimentar și îl amesteci cu frișcă și în rest s-a zis cum sa faci cu punga, sau dacă îți permiți sa cumperi punga și capete speciale pentru ornat.

| MaryMaria333 a răspuns:

Daca ai pasta gata facuta ai putea cu o punga. Ii faci o gaura intr'unul din colturi si ar iesi cv.
Eu am vazut in comert acele "creioane pentru decor". Poti sa incerci ambele variante. Spor la treaba!winking

| andreea567890123 a răspuns:

Pui frișcă într-o pungulita micuța, o tai la vârf și asa poti sa scrii

Asta e doar o sugestie, ca asa făcea mama mea cand eram mica