Întrebare recomandată | Izabelapff a întrebat:

Cum pot indeparta mirosul urat din pantofi?

Răspuns Câştigător
| Qwwww a răspuns:

Îți recomand să folosești deodorant pentru încălțăminte, se găsește la orice magazin de încălțăminte.

11 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Metode de indepartare a mirosului din pantofi vad ca ai cateva, dar mai bine e sa nu ajunga sa miroasa, si pentru asta trebuie sa rulezi cel putin trei perechi de incaltaminte. Adica luni perechea nr. 1, marti nr. 2, miercuri nr. 3, joi iar nr. 1, si tot asa.

| alexandrualind a răspuns:

Ai speli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pliculete de ceai in ei si baga-i intr-o cutie.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Spala-i usor cu o laveta cu apa si otet, lasa-i apoi la aerisit peste noapte in balcon. Apoi pune pe un ziar esenta de vanilie si baga ziarul in pantofi si lasa asa peste noapte. Asa scoti mirosul, apoi sa nu se imputa iarasi foloseste spray pentru incaltaminte, gasesti si prin hypermarketuri.

| Luizaaa a răspuns:

Sunt multe metode prin care sa elimini mirosul din pantofi. Iti recomand bicarbonatul de sodiu pe care il vei pune intr-o punguta dar deschisa si o lasi timp de o noapte. Poti incerca si sa pui pliculete de ceai. Un mic truc este ca dupa ce speli pantofii sa aplici putin deodorant spray. Sper ca te-am ajutat

| FluturicaMicaMica a răspuns:

1. Îndeasă mai multe pliculețe de ceai nefolosite în fiecare pantof.
2. Presară în interiorul fiecărui pantof niste pudra de talc.
3. În încălțămintei, sub materialul care se aplică peste talpa, pune, șervețele textile, clătite în prealabil în balsam de rufe mirositor.

| SweetStrawberry a răspuns:

Poti incerca sa pui pliculete de ceai in pantofi, servetele umede.Sau chiar sa mergi magazinele de incaltaminte si sa iei deodorant pentru incaltaminte, din cate stiu eu este un fel de spray.Mai poti incerca sa bagi servetele umede in pantofi.

| SweetStrawberry a răspuns (pentru SweetStrawberry):

Scuze ca am scris de doua ori ca poti baga servetele umede

| Cori234 a răspuns:

Poti sa pui niste saculeti cu levantica si sa bagi pantofii intr-o cutie (48ore cel putin)

| BaBau112 a răspuns:

Bagai niste plicuri de ceai si apoi lasa-i acolo unde vrei